Parafia \ Ogłoszenia

2 niedziela Wielkiego Postu (28.02.21 r.)

1. Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną też niedzielą "Ad Gentes", w której modlimy się za misjonarzy i misjonarki. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Na misjach „ad gentes” (czyli w tradycyjnych krajach misyjnych) posługuje 1883 polskich misjonarzy i misjonarek, którzy przebywają w 99 krajach na 5 kontynentach. Wśród nich jest 303 księży diecezjalnych, 879 zakonników i 662 siostry zakonne oraz 39 misjonarzy świeckich. Ponadto na terenach b. ZSRR pracuje 197 księży diecezjalnych, 367 kapłanów zakonnych, 37 braci i 213 sióstr z Polski.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
- Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00
- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00

3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostrę Monikę – pasjonistkę, która opowie o Zgromadzeniu Sióstr Pasjonistek o ich misji i powołaniu w kontekście uroczystego jubileuszu, 100 rocznicy powstania w Płocku tego Zgromadzenia.

4. Po Mszy o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych.Za tydzień 7 marca po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na remont Katedry. Miło mi również poinformować, że decyzja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy promesę dotacji w wysokości 1.750.000 zł na kontynuację remontu dachu.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca zaś 6 marca pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Msze św., o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

7. W Pierwszy Czwartek miesiąca, zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy św. z godz. 9:00. Zachęcamy do włączenia się do tej Wspólnoty, dziękując Jezusowi za Jego obecność wśród nas, Obecność, która przynosi pociechę i wytchnienie.

8. W gablocie został wywieszony komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy dotyczący sezonu grzewczego oraz metod zapobiegania pożarów i zaczadzeń. Zachęcamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.