Parafia \ Ogłoszenia

Zmartwychwstanie Pańskie (21.04.19 r.)

1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przebieg uroczystości paschalnych w Katedrze: * Księżom Biskupom Piotrowi, Mirosławowi i Romanowi za przewodniczenie uroczystościom Triduum Paschalnego, porannej Liturgii Godzin, procesji rezurekcyjnej. * asyście biskupiej. * lektorom, ministrantom, apostołom z Wielkiego Czwartku. * klerykom Seminarium. * chórowi Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod kierunkiem państwa Anny i Wiktora Bramskich. * kapeli Canzona. * spowiednikom. * wszystkim Parafianom i Gościom za udział w uroczystościach.

2. Podziękowanie za wykonanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji dla Państwa Krzysztofa i Katarzyny Dobaczewskich, siostrze Imeldzie za dekoracje kwiatowe Grobu Pańskiego i Katedry na okres Wielkanocny, za pomoc Panom Markowi Sobocińskiemu oraz Harcerzom za wszelkie prace przy przygotowaniu liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać!

3. W dniu dzisiejszym Msze św. odprawiane będą jeszcze o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Autokar dowiezie wiernych na godz. 8:00

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. Jest to wielkanocny odpowiednik Drogi Krzyżowej - w ciągu 14 stacji rozważamy wydarzenia od Zmartwychwstania Pana Jezusa do Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o zabranie ze sobą świec! Więcej inf. na stronie internetowej naszej Parafii.

7. 27 kwietnia odbędzie się XIV Piesza Pielgrzymka do relikwii św. J.B. Molla z płockiej Stanisławówki do Imielnicy. Wyjście pielgrzymki o godz. 9:00 spod kościoła św. Stanisława w Płocku. Po dojściu o godz. 12.00 Msza św. w intencji rodzin pielgrzymów.

8. Zapraszamy modlących się za kapłanów i wszystkich chętnych na Drugie Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka w Niepokalanowie dnia 27 kwietnia br. Zapisy u Pani Teresy Krowickiej.

9. 26 kwietnia w Opactwie o godz. 18:00 odbędzie się promocja albumu pt. „Janina Fetlińska. Pielegniarka, społecznik, senator RP (1952-2010” opisujący życie i pracę śp. senator, która zginęła w Katastrofie Smoleńskiej.

10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.