Parafia \ Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 SIERPNIA 2017 R.
 
1 Dziś ósmy, przedostatni dzień Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. O wszystkich pielgrzymach pamiętajmy w naszych modlitwach.
 
2. Dziękujemy uczestnikom codziennych Apeli Jasnogórskich w Katedrze za wspólną modlitwę. Dziś zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00, które zakończymy śpiewem Apelu (zabierzmy ze sobą świece). Jutro z kolei, 14 sierpnia jak co roku, na zakończenie naszych spotkań zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 20:00 Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę, a następnie ostatni Apel Jasnogórski.
 
3. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień odpustu w naszej Katedrze. Msze św. celebrujemy według porządku niedzielnego - jest to święto nakazane. Głównej uroczystości o godz. 10:00 będzie przewodniczył biskup Roman Marcinkowski. Na pozostałych Mszach św. kazania odpustowe wygłosi ks. Sławomir Grzela, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. W związku z uroczystością odpustową zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.  Po wszystkich Mszach świętych, zgodnie z tradycją, odbędzie się poświęcenie ziół, owoców i kwiatów – pierwocin tegorocznych plonów.
 
4. Przyszła niedziela jest III niedzielą sierpnia, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont Katedry.
 
5. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 
6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznej podróży i wspaniałej pogody. Witamy również i pozdrawiamy wszystkich turystów, pielgrzymów i gości przybywających w te dni do naszej Bazyliki Katedralnej.