Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1 MARCA 2015 R.


1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce jest obchodzona jako tzw. Niedzielą "Ad gentes", w czasie której naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy dzieła misyjne Kościoła.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą.

3. Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca. Jak zawsze o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. z prośbą o dar potomstwa. Małżeństwa pragnące włączyć swoją intencję w tę Mszę św. mogą to uczynić w kancelarii lub drogą elektroniczną.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca marca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W I piątek jak zawsze wyjazdy do chorych.

5. W przyszłą niedzielę, 8 marca po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się przymiarka alb komunijnych dla dzieci przed I Komunią Św. w salce przy plebanii. Dziewczynki o godz. 15:00, chłopcy o godz. 15:45.

7. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

- Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi Ks. Biskupa Piotra Libery w każdą niedzielę o godz. 17:00

- Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:00.

8. Za dwa tygodnie, w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Wojciech Więcław SAC.

9. Ruch Światło-Życie Diecezji Płockiej zaprasza do udziału w sympozjum naukowym "Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół". Sympozjum odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 marca. Początek o godz. 9:00 Mszą św. w płockiej Farze, następnie od godz. 10:30 obrady w Opactwie Pobenedyktyńskim. Wśród prelegentów będą m.in. bp Grzegorz Ryś, bp Adam Wodarczyk i Tomasz Rowiński. Więcej inf. na stronie internetowej naszej Parafii.

10. Sekcja Dialogu Towarzystwa Naukowego Płockiego zaprasza na wykład bp. Marii Ludwika Jabłońskiego "Społeczne i religijne tradycje mariawityzmu w Płocku", który odbędzie się 5 marca 2015 r. (czwartek), o godz. 17:00 Płock, pl. Narutowicza 8.

11. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego" z płytą CD z programem do rozliczania PIT-ów za 2014 rok.

12. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. modlimy się o dobre owoce peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji płockiej...