Parafia \ Ogłoszenia

Druga niedziela Adwentu (09.12.2018 r.)

1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj 19 Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wspieramy Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

2. Rekolekcje adwentowe w Katedrze rozpoczniemy już w najbliższy piątek, 14 grudnia, a zakończymy w niedzielę, 16 grudnia. Poprowadzi je Ojciec Ireneusz Mikos – Franciszkanin Konwentualny. 

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie formacyjne przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.

4. W najbliższy czwartek, 13 grudnia mija 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W naszej modlitwie pamiętajmy o ofiarach reżimu komunistycznego w Polsce.

5. Przyszła niedziela jest III niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na remont Katedry.

6. W dobrym przeżyciu Adwentu pomagają nam Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, czyli Roraty. W Katedrze będą one celebrowane w poniedziałki, środy i soboty o godz. 9:00. Roraty dla dzieci będą odprawiane w soboty o godz. 18:00.

7. Harcerze zbierają produkty spożywcze o długim terminie spożycia (np. ryż, makaron, konserwy, słodycze). Z zebranych darów zostaną zrobione paczki świąteczne dla naszych rodaków na Ukrainie. Można też złożyć ofiary pieniężne na paczki. U harcerzy możemy nabywać również wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł. i 12 zł.

8. Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku zaprasza 6 - cio i 7 – latki z oddziałów przedszkolnych na zajęcia językowe, matematyczne oraz sportowo – artystyczne. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 stycznia 2019 o godz. 17:00 w siedzibie szkoły. Szkoła również prowadzi również kursy przygotowujące do egzaminów po kl. VIII – ej i III – ej gimnazjum z jęz. polskiego, matematyki i jęz. angielskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 5 stycznia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.