Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
23 LISTOPADA 2014 R.


1. Dziś o godz. 19:00 zapraszamy do naszej Katedry na koncert w ramach którego wystąpią Riccardo Gnudi - organista z Pizy i Cappella Musicae Antiquae Orientalis - chór kameralny z Poznania.

2. W najbliższą sobotę, 29 listopada odbędzie się w naszej Katedrze V Sesja Plenarna 43. Synodu Diecezji Płockiej. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 10:00. Będzie jej przewodniczył Ks. Biskup Piotr Libera, w koncelebrze z Ks. Biskupem Romanem Marcinkowskim. Następnie odbędzie się część robocza sesji. W tym czasie Katedra dla wiernych i turystów pozostanie zamknięta.

3. W przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem rozpoczynamy czas Adwentu.

4. Tegoroczna pierwsza niedziela Adwentu rozpocznie w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Rok ten ogłosił Ojciec Święty Franciszek i potrwa on do 2 lutego 2016 r. W diecezji płockiej inauguracja Roku Życia Konsekrowanego odbędzie się w naszej Katedrze w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00. Będzie jej przewodniczył Ks. Biskup Piotr Libera.

5. W minioną niedzielę na tacę przeznaczoną na prace remontowe w naszej Katedrze zebraliśmy 4620 zł. Bóg zapłać!

6. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Po Mszach św. odbywa się też zbiórka do puszek na odbudowę zniszczonej częściowo przez pożar Katedry w Sosnowcu.

7. Doceniamy intencje dekoracji pomnika św. Jana Pawła II, jednak prosimy, aby nie kłaść tam sztucznych kwiatów.

8. Zmieniliśmy oświetlenie w głównych żyrandolach Katedry. Zakupiliśmy 400 żarówek ledowych 5 W. Do wymiany pozostały żarówki w jednym żyrandolu w prezbiterium i nawie poprzecznej oraz w kinkietach. Tu nieco poczekamy na niższe ceny tychże żarówek. Szacujemy, że zakup ten zwróci się po ok. trzech latach w niższych opłatach za energię elektryczną.

9. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2014 (mała świeca 6 zł, świeca kula 12 zł).

10. W sobotę, 6 grudnia o godzinie 19.00 w Katedrze, w ramach Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie, odbędzie się Czuwanie Adwentowe. Gościem specjalnym tego spotkania będzie nawrócony muzyk Frenchman.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem – kalendarzem na rok 2015. Mamy jeszcze kilka egzemplarzy kalendarza z wizerunkami maryjnymi z naszej diecezji w cenie 5 zł.