Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 SIERPNIA 2016 R.

1 . Dziś o godz. 11:30 odbędzie się Msza święta na zakończenie festiwalu folklorystycznego  „Vistula Folk Festival”. Wezmą w nim udział zespoły folklorystyczne z wielu krajów świata.

2. Dziś ostatnia niedziela wakacyjna, w najbliższy czwartek, 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny 2016/2017. Zachęcamy do spowiedzi przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego. 

3. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. z prośbą o dar potomstwa.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca września. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W I piątek jak zawsze wyjazdy do chorych.

5. Ruch Światło-Życie diecezji płockiej zaprasza na powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w płockiej Farze w najbliższą sobotę od godz. 9:00. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej Parafii.

6. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Płocka do Skępego w dniach 6-10 września. Więcej inf. na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

7. W ubiegłą niedzielę na tacę remontową zebraliśmy 5400 zł. Bóg zapłać!

8. Biskup Płocki Piotr Libera z dniem 1 września mianował ks. Dariusza Malczyka notariuszem Sądu Biskupiego Płockiego. Ks. Dariusz jednocześnie pozostaje cały czas wikariuszem Parafii Katedralnej.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

10. Zaproszenie Biskupa Płockiego na uroczystości dożynkowe:

Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

Od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił ich pracy i że ziemia plon wydała. Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są ukoronowaniem trudu wielu ludzi, a szczególnie rolników. Organizowane są w wymiarze parafialnym i samorządowym.

W tym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w jubileusz 1050-lecia Chrztu naszej Ojczyzny i w dziękczynienie za Nawiedzenie Kościoła Płockiego przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Podziękujmy naszej Matce i Królowej za Jej obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, i za zdroje łask, których doznaliśmy w roku Nawiedzenia. Podziękujmy za żniwa i zbiory, a w tym roku były one szczególnie trudne.

Gorąco zapraszam Was Siostry i Bracia, Rolnicze Rodziny, na Dożynki Jasnogórskie, które odbędą się w dniach 3-4 września i na Dożynki Diecezjalne do Wieczfni Kościelnej w niedzielę 11 września. Program uroczystości znajdziecie na plakatach zapraszających.

Do Matki Miłosierdzia pielgrzymujemy z dziękczynieniem - to słowa przewodnie naszego jasnogórskiego dziękczynienia, podczas którego starostowie Dożynek – rolnicy naszej Diecezji - wręczą chleb Księdzu Prymasowi, Panu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polski i Panu Ministrowi Rolnictwa oraz odmówią modlitwę Zawierzenia Rolników Matce Bożej Częstochowskiej. W sobotni wieczór, także rolnicy naszej diecezji, poprowadzą nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. W Bogu i Jego Matce szukać mamy oparcia i nadziei. Liczę jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników z wieńcami dożynkowymi na Jasnej Górze oraz tydzień później (11 września) w Wieczfni Kościelnej, w dekanacie mławskim. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi, Pani Równin Mazowsza.

Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.

Płock, dnia 22 sierpnia 2016 r.
We wspomnienie Matki Bożej Królowej
Wasz biskup Piotr