Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA GAUDETE
14 GRUDNIA 2014 R.

1. Biskup Płocki Piotr Libera dekretem z dnia 8 grudnia ustanowił naszą Katedrę miejscem uzyskiwania odpustów w Roku Życia Konsekrowanego. Zgodnie z dekretem "Odpust zupełny w tych miejscach uzyskują wierni, którzy, we wszystkie dni Roku Życia Konsekrowanego, publicznie odmówią Liturgię Godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu oddadzą się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary w jakiejkolwiek prawnej formule oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny". . Całość dekretu jest dostępna na stronie internetowej naszej Parafii.

2. Dziś o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych.

3. Również dziś po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla dzieci i rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.

4. W najbliższą środę, 17 grudnia Ojciec Święty Franciszek będzie obchodził 78. urodziny. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

5. W najbliższy piątek, 19 grudnia rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Leszek Stefański, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Program rekolekcji jest następujący:

Piątek, 19 grudnia

9:00, 18:00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

17:00 - Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych

Po Mszy św. o godz. 18:00 - spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Sobota, 20 grudnia

9:00 - Msza św. roratnia z nauką dla osób starszych i chorych, po Mszy św. różaniec.

10:30 - Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych

14:00-16:00 - odwiedziny u chorych w domach

18:00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Niedziela, 21 grudnia

8:00, 10:00, 13:00, 18:00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

11:30 - Msza św. z nauką dla dzieci

W piątek i w sobotę na Mszę św. o godz. 9:00 możliwość przyjazdu autobusem. Spowiedź przed i w trakcie Mszy świętych. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program rekolekcji jest dostępny również na stronie internetowej naszej Parafii.

6. Przyszła niedziela jest III niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w naszej Katedrze.

7. Zgodnie z zapowiedzią harcerze zbierają dziś dary żywnościowe, które zostaną przekazane naszym rodakom na Wschodzie. Możemy składać produkty o długim terminie spożycia (np. cukier, olej, makarony, słodycze).

8. Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom "Caritas" (mała świeca-6 zł., duża świeca - 12zł.) i sianko na stół wigilijny. Ofiary za sianko są przeznaczone na potrzeby grupy ministranckiej.

9. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego".