Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 
27 LIPCA 2014 R. 


1. Dziś, z racji przypadającego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych; ofiary składane do puszek przeznaczone są na misje.

2. W najbliższą środę, 30 lipca minie miesiąc od śmierci naszego wikariusza ks. Piotra Błońskiego. Msza św. w intencji ks. Piotra tego dnia o godz. 9:00. 

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia. Wyjazdy do chorych odbędą się jak zwykle od godz. 11. 

4. Dnia 1 sierpnia minie 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących i zmarłych powstańcach. 

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która tradycyjnie wyruszy z naszej Katedry 6 sierpnia. Więcej inf. na stronie www.pielgrzymka.com 

6. Dnia 6 sierpnia wyruszy na Jasna Górę rowerowa pielgrzymka zapisy u Pana Leszka Brzeskiego pod nr 604976123

7. Wzorem lat ubiegłych, codziennie w trakcie trwania pielgrzymki będą się odbywały w naszej Katedrze Apele Jasnogórskie w łączności z pielgrzymami pieszymi. Zapraszamy od 6 sierpnia na godz. 20:30. 

8. W minioną niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby remontu naszej Katedry zebraliśmy 4650 zł. 

9. W miejscowości Tchórz na terenie parafii św. Aleksego w Trzepowie otwarty został nowy ośrodek rehabilitacyjno-pielęgnacyjny, bliższe informacje u Pani Grażyny Szymańskiej tel. 606 346 180.

10. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego". 

11. W gablocie wywieszono gazetkę o ks. Piotrze z par. Mierzeszyn (diec. gdańska) oraz plakat „Pomóż chcę żyć tak jak ty” z informacją o akcji zbiórki pieniędzy na leczenie dla 3 letniej Klaudii (zbiórkę do puszek przeprowadzimy 31 sierpnia).

12. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, szczęśliwej podróży i wspaniałej pogody. Witamy również i pozdrawiamy wszystkich turystów, pielgrzymów i gości przybywających w te dni do naszej Bazyliki Katedralnej.