Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
18 CZERWCA 2017 R.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na prace remontowe w Katedrze.

2. W najbliższy piątek, 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w najbliższą sobotę, 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W związku z piątkową uroczystością nie obowiązuje nas wtedy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Również w piątek nastąpi zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017.

4. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się koncert „Kameralnej N-harmonii”. Jest to ogólnopolska, kameralna orkiestra smyczkowa złożona z uzdolnionych muzyków młodego pokolenia.

5. W roku św. Brata Alberta, wspólnota dorosłych istniejąca przy płockiej farze, serdecznie zaprasza na przedpremierowy pokaz, najmocniejszego filmu na świecie na temat wiary oraz pomocy najuboższym ludziom na naszej planecie. Wyjątkowy pokaz filmowy pt. „Szare Anioły” odbędzie się w piątek, 23 czerwca o godz. 20.00 w kinie Przedwiośnie. Po projekcji spotkanie z twórcami. „Outcasts – Szare Anioły” opowiada o pomocy jaką niosą najuboższym ludziom na świecie, bracia Franciszkanie. Ta młoda wspólnota pracuje pośród więźniów w Hondurasie, czy też pośród opuszczonych i zapomnianych ludzi w Irlandii i Anglii. Cena biletu: 25 zł. Bilety do nabycia w kasach kina „Przedwiośnie”.

6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.