Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (LAETARE) – 26 MARCA 2017 R.

1. Zapraszamy do Katedry na 23. Festiwal Muzyki Jednogłosowej, który odbędzie się od piątku do niedzieli. Podczas tegorocznej edycji wystąpią:
- 31 marca, piątek - Schola Gregoriańska z Łodzi
- 1 kwietnia, sobota - Schola Gregoriana Silesiensis z Wrocławia
- 2 kwietnia, niedziela - zespół Pogranicze
Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19:00. Wstęp wolny.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00
- Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:00.

3. W minioną niedzielę na remont Katedry zebraliśmy 6340 zł. Bóg zapłać!

4. Trwa ogólnopolska wielkanocna akcję Caritas. W ramach tego dzieła są rozprowadzane baranki paschalne z białej czekolady. Koszt 5 zł. W Wielkim Poście tradycyjnie co roku zbieramy też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznej dekoracji Katedry. Można je składać do siostry Imeldy lub w kopertach na tacę.

5. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

6. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2017 R.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, rozpoczniemy czas bezpośredniego przygotowania do przeżycia najważniejszej tajemnicy chrześcijaństwa – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. We wspólnocie młodego Kościoła Płockiego chcemy dziękować Jezusowi za dar Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w naszej Ojczyźnie. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć sobie słowa Franciszka, że szczęścia nie należy mylić z wygodą, a konkretnie z dobrze znaną Wam „kanapą”. „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad” – mówił do Was w Krakowie Papież.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, proszę Was, „wstańcie z kanapy” i przyjedźcie do Płocka! Już w sobotę, 8 kwietnia, zapraszam do płockiej „Studni” wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, członków Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży, uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkie chętne i zainteresowane osoby. Mam nadzieję, że podczas warsztatów i paneli w „Studni” i Orlen Arenie „wykują” się ciekawe pomysły na przyszłość.
Natomiast w niedzielę 9 kwietnia, zapraszam młodzież z całej płockiej diecezji wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży do kościoła parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku na Mszę św., która rozpocznie o godz. 15.00. W tym roku będzie Ją sprawował ksiądz biskup Mirosław Milewski. Przywieźcie ze sobą piękne palmy oraz Wasz młodzieńczy zapał i entuzjazm, by dzielić się nimi z innymi.

Wasz Biskup Piotr

7. Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na I wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej pod hasłem: „Maryja – Matka Jezusa i wzór kobiecości”. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku na Podolszycach Południowych. Rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy około godz. 14.30. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Wiesława Szlachetki, biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej, delegata KEP ds. duszpasterstwa kobiet, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja.