Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

4 GRUDNIA 2016 R.


1. Jak co roku, w II Niedzielę Adwentu, obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w Rosji, oraz innych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą. Za tydzień, również po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla dzieci i rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.

3. Dzisiaj o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza św. w intencji płockich Wodniaków. Będzie jej przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Po Mszy św. odbędzie się występ Kameralnego Zespołu Wokalnego POKiS.

4. W najbliższy czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Katedrze o godz. 9:00 i 18:00.

5. Przypominamy, że rekolekcje adwentowe w Katedrze odbędą się w dniach 16-18 grudnia (od piątku do niedzieli). Na zakończenie rekolekcji 18 grudnia o 19:00 odbędzie się czuwanie adwentowe przygotowane przez Ruch Światło-Życie.

6. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie, które w Katedrze są celebrowane w poniedziałki, środy i soboty o godz. 9:00, a dla dzieci w soboty o godz. 18:00.

7. W okresie Adwentu możemy nabywać u harcerzy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”, jak również figurki Dzieciątka Jezus do szopki.

8. Dziś i w przyszłą niedzielę możemy składać dary w ramach akcji "Paka dla rodaka". Dary te zostaną przekazane przed Bożym Narodzeniem dla naszych rodaków zza wschodniej granicy.

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku zaprasza młodzież męską od III klasy gimnazjum wzwyż do udziału  w rekolekcjach powołaniowych w dniach 9-11 grudnia. Więcej inf. znajduje się w Internecie.

10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

***

Aby zobaczyć wideokomentarz na II Niedzielę Adwentu kliknij tutaj.