Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 PAŹDZIERNIKA 2014 R.


1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które w całości są przeznaczone na prace remontowe w naszej Katedrze. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy gruntowne czyszczenie posadzki, zdjęte zostały warstwy pasty; prace wykonano w prezbiterium oraz pod kopułą. Zakupimy również maszynę czyszczącą oraz materiały eksploatacyjne.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjonarzach w naszych modlitwach.

3. Również dziś odbywa się w kościołach w Polsce coroczne liczenie wiernych - uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii Świętej.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

5. Zapraszamy na koncert "Ave Maria" który odbędzie się w naszej Katedrze dziś o godz. 19:00. Wystąpią Dorota Lachowicz-solistka Warszawskiej Szkoły Kameralnej, Kwintet Smyczkowy i chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

6. W najbliższy wtorek, 21 października o godz. 18:45 odbędzie się w naszej Katedrze Msza św. z okazji święta patronalnego Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Łukasza Ewangelisty.

7. Wspólnota Krwi Chrystusa przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku, zaprasza na msze św. odpustową ku czci patrona Wspólnoty św. Kaspra del Bufalo 21 października o godz. 18:00. Mszę św. odprawiać będą misjonarze krwi Chrystusa z Ożarowa Mazowieckiego.

8. W najbliższą środę, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

9. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia na wypominki, które są naszym wyrazem pamięci o zmarłych. We Wszystkich Świętych Msze św. odprawimy  o godz. 8:00, 10:00 i 18;00; Dzień Zadusznych przypada w niedzielę, zatem porządek mszy św. i nabożeństw niedzielny. Dodatkowo różaniec za wszystkich zmarłych w ostatnim roku o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W minioną niedzielę na cele fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy do puszek 2405 zł. Bóg zapłać!

11. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego", w którym m.in. możemy przeczytać artykuł o papieżu Pawle VI - od dziś nowym błogosławionym Kościoła Katolickiego.

12. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przychodzą z dziećmi na różaniec: jest nas znacznie więcej jak w ubiegłym roku, zapraszamy o 17:00 w poniedziałki, środy i piątki.

13. Od tego tygodnia mamy również w sprzedaży kalendarze na 2015 r. z Wizerunkami maryjnymi z naszej diecezji oraz z krótkim opisem poszczególnych przedstawień, jest Matka Boska Skępska, z Obór, Żuromina Sierpca, jest również Matka Boska Mazowiecka z naszej Katedry. Kalendarze w cenie 5 zł.