Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1.  Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczamy na remont Katedry.

2. Dziś przypada Dzień Dziecka Utraconego. Po Mszy św. o godz. 8:00 odmówimy dziesiątek różańca w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Jutro w tej intencji będzie celebrowana Msza św. o godz. 17:00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj też młodzież z Ruchu Światło-Życie zbiera też podpisy pod projektem ustawy zakazującej aborcji na chorych dzieciach.

3. Zapraszamy dziś na godz. 19:00 na koncert pana Wiktora Bramskiego i chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

4. W najbliższą sobotę, 21 października, w Opactwie naprzeciwko Katedry, odbędzie się sympozjum „Rodzina – Demografia – Płodność. Obawy i nadzieje”. Poruszone zostaną tematy naprotechnologii i in vitro. Początek o godz. 10.30.

5. W przyszłą niedzielę, 22 października na wszystkich Mszach świętych Siostry Służki zapoznają nas z postacią swojego założyciela bł. Honorata Koźmińskiego. Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej „Rokiem bł. Honorata”.

6. Tradycyjnie w drugiej połowie października będziemy przyjmowali zgłoszenia na wypominki, którymi będziemy się modlili od listopada (zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii).

7. Do puszek podczas Dnia Papieskiego zebraliśmy 1260 zł – Bóg zapłać!

8. Dzisiaj o godz. 16:00 odbędzie się poświęcenie kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku (Międzytorze).

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

10. Dziękujemy ks. Dariuszowi Malczykowi za przeprowadzenie małych rekolekcji maryjnych, oraz wszystkim uczestnikom za udział w nabożeństwach fatimskich.