Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 SIERPNIA 2015 R.


1. Nasz Proboszcz ks. kan. Stefan Cegłowski w najbliższą środę obchodzi swój dzień imienin, natomiast we wtorek mijają dwa lata od jego ingresu do Parafii Katedralnej. Pamiętajmy o Księdzu Proboszczu w naszych modlitwach.

2. Dziś o godz. 10:00 Ks. Biskup Piotr Libera odprawi Mszę św. z okazji 35-lecia NSZZ "Solidarność" Regionu Płockiego. Z okazji jubileuszu "Solidarność" ufundowała do naszej Parafii nowy kielich mszalny.

3. W najbliższy wtorek, 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny 2015/2016. Liturgiczna inauguracja roku szkolnego i błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę, 6 września o godz. 11:30.

4. Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa o dar potomstwa. Intencje można składać w kancelarii lub drogą elektroniczną.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca września. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W I piątek jak zawsze wyjazdy do chorych.

6. W przyszłą niedzielę, 6 września po Mszy św. o godz. 6:30 w płockiej kolegiacie św. Bartłomieja (w farze) wyruszy na trasę 164. Piesza Płocka Pielgrzymka do Skępego.  Zapisy na pielgrzymkę od 1 do 5 września w parafii św. Bartłomieja. Więcej inf. na stronie internetowej naszej Parafii.

7. Parafia św. Benedykta na Radziwiu zaprasza dziś na godz. 17:30 na koncert - oratorium papieskie.  Koncert zostanie zaprezentowany przez artystów scen estradowych, operowych i teatrów dramatycznych z kraju i będzie zawierał oratoria, kantaty i msze wielkich kompozytorów jak również ulubione pieśni Jana Pawła II. Wstęp wolny.

8. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego" z audiobookiem z książką Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”.

9. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Studnia" przekazuje zaproszenie na powitanie Krzyża i Ikony Światowych Dni Młodzieży, które w dniach 5-19 września będą peregrynowały po naszej diecezji. Msza św. na powitanie znaków odbędzie się 5 września (sobota) o 24:00 w kaplicy "Studni" przy ul. Górnej 1 (obok kościoła par. św. Józefa).