Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
21 WRZEŚNIA 2014 R.


1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które w całości przeznaczone są na prace remontowe w naszej Katedrze.

2. Dziś o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków.

3. Również dziś po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych, natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Przypominamy, że zgłoszenia do I Komunii, Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i Bierzmowania należy złożyć w kancelarii parafialnej do 30 września. Formularze są dostępne w kancelarii i są do pobrania ze strony internetowej naszej Parafii.

4. W najbliższy piątek, 26 września o godz. 19:00 odbędzie się w naszej Katedrze koncert zatytułowany "Czarny i biały jazz". Wystąpią chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses i Płocka Orkiestra Symfoniczna. Wstęp wolny. Zapraszamy!

5. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie, Oazy działającej przy Parafii Katedralnej. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00 w Katedrze.

6. Wszystkich chłopców chętnych do służby przy ołtarzu zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów.  Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.

7. Koło Żywego Różańca przy naszej Parafii organizuje wyjazd na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Smardzewie. Odbędzie się ona w sobotę, 4 października. Koszt 20 zł. Zapisy u Pani Teresy Krowickiej w dni powszednie po Mszy św. o godz. 9:00, w niedziele po Mszy św. o godz. 8:00. Program pielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

8. Wspólnota Sióstr Pasjonistek serdecznie zaprasza  wszystkich noszących w swym sercu pragnienie modlitwy uwielbienia Jezusa Cierpiącego, na  czuwanie wynagradzające, które odbędzie się w piątek 26 września 2014r., w kaplicy domu zakonnego przy ul. Sienkiewicza 24 w Płocku.
Rozpoczęcie o godz. 19.00, zakończenie około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim..

9. Msze św. gregoriańskie za śp. ks. Piotra Błońskiego odprawimy w najbliższym tygodniu w dni powszednie o godz. 9:00, a w przyszłą niedzielę o godz. 8:00.

10. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego".

11. Do nabycia jest również Kalendarz ze św. Janem Pawłem II na rok 2015, cena 5 zł.

12. Informujemy, że dzięki Katolickiemu Radiu Diecezji Płockiej możliwe jest słuchanie przez Internet wszystkich Mszy św. i nabożeństw z Katedry. Link do kanału internetowego został umieszczony na naszej stronie www.katedraplock.pl w menu bocznym "Katedra". Kanał ten przekazuje transmisje zgodnie z porządkiem nabożeństw.

13. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE KATOLICKIEGO RADIA DIECEZJI PŁOCKIEJ
Umiłowani Diecezjanie!
W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony jest 48 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu hasło: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Z tej okazji, w specjalnym orędziu papież Franciszek napisał, że „ważna jest obecność Kościoła w świecie komunikacji, aby rozmawiać ze współczesnym człowiekiem i prowadzić go na spotkanie z Chrystusem”.
Chciałbym Was poinformować, że mając na uwadze cel wyznaczony przez Ojca Świętego, by media prowadziły coraz skuteczniej współczesnego człowieka do spotkania z Chrystusem, a także uwzględniając potrzeby wynikające z nowej ewangelizacji, w miejsce istniejących dotychczas dwóch naszych rozgłośni radiowych w Płocku i Ciechanowie - powołałem do istnienia jedną stację, której nazwa brzmi: „Katolickie Radio Diecezji Płockiej”. Próbnego sygnału nowej rozgłośni można słuchać od 23 czerwca br. Dziś natomiast rozpoczyna ona swoją działalność oficjalnie. Nasza rozgłośnia nadaje na częstotliwościach: 104,3 – Płock i okolice oraz 103,9 – Ciechanów i okolice.
Zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z gorącą zachętą, do słuchania naszej nowej diecezjalnej stacji radiowej! Liczę, że każdy znajdzie na jej falach coś dla siebie – przestrzeń do modlitwy, informacje z życia Kościoła, rzetelne newsy, dobrą muzykę i wiele innych powodów, które pozwolą związać się z „Katolickim Radiem Diecezji Płockiej”. Ufam, że stanie się ono stałym gościem w Waszych domach. Często korzystajcie z niego i powiedzcie o nim innym! Pomódlcie się też za pracujących w „Katolickim Radiu Diecezji Płockiej” dziennikarzy, zarówno księży jak i świeckich. Niech ich codzienna praca przynosi dobre owoce w życiu i w sercach słuchaczy
Zapewniam o mojej duchowej bliskości i wszystkim z serca błogosławię.
Płock, dnia 12 września 2014 r.
We wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
Wasz biskup Piotr

14. Ks. Biskup zarządził ponadto, aby dziś odbyła się zbiórka do puszek na rozwój naszej diecezjalnej rozgłośni.