Parafia \ Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 


28 WRZEŚNIA 2014 R. 
 
 
  
 
 
1. Dziś w wielu miejscach Polski odbywa się akcja "Koronka na ulicach" polegająca na odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach, placach i ulicach miast i wsi. Inicjatywa odbywa się co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki. W tym roku włączamy się w tę akcję i zapraszamy dziś na godz. 15:00 na skwer przy pomniku św. Jana Pawła II przy naszej Katedrze na wspólne odmówienie Koronki. 
 
 
2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w Rzymie w dniach 5-19 października. Będzie to synod poświęcony wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny. 
 
 
3. Dziś swój dzień imienin obchodzi p. kościelny Marek Sobociński, a jutro, w poniedziałek 29 września swoje imieniny będzie świętował nasz wikariusz ks. Michał Piekarski. Solenizantom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask, oraz zapewniamy o naszej modlitwie. 
 
 
4. W środę rozpoczyna się miesiąc październik, który jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. Zapraszamy do Katedry na nabożeństwa różańcowe: 
 
 
- dorośli w dni powszednie po Mszy św. o godz. 9:00 
 
 
- dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00 
 
 
- kandydaci do bierzmowania w piątki po Mszy św. o godz. 18:00 
 
 
- w niedziele dziesiątek różańca po Mszy św. o godz. 8:00 
 
 
Zachęcamy też do odmawiania różańca w rodzinach. 
 
 
5. Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. z prośbą o dar potomstwa - intencje można składać drogą elektroniczną lub w kancelarii. Więcej inf. na stronie internetowej naszej Parafii. 
 
 
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca października. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. W I piątek jak zawsze wyjazdy do chorych. 
 
 
7. Koło Żywego Różańca przy naszej Parafii organizuje wyjazd na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Smardzewie. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę, 4 października. Wyjazd o godz. 8:00 spod Teatru. Koszt 20 zł. Zapisy u Pani Teresy Krowickiej po Mszach św. porannych. 
 
 
8. W przyszłą niedzielę, 5 października odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu. Przekazanie relikwii nastąpi o godz. 11:00 w naszej Katedrze, następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża i przejazd orszaku do kościoła na Radziwiu. Program całej uroczystości na stronie internetowej naszej Parafii. 
 
 
9. Również w przyszłą niedzielę - I niedzielę października - po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą. 
 
 
10. Kończymy Msze św. gregoriańskie za śp. ks. Piotra Błońskiego. Dwie ostatnie Msze św. jutro i we wtorek o godz. 9:00. 
 
 
11. Jeszcze do 30 września przyjmujemy zgłoszenia do I Komunii Św., Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i Bierzmowania. Formularze są dostępne w kancelarii, można je również pobrać ze strony internetowej naszej Parafii. 
 
 
12. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w poniedziałki o godz. 19:00 w Katedrze. 
 
 
13. Wszystkich chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi ministrantów prosimy o kontakt z ks. Bartoszem. 
 
 
14. W minioną niedzielę na tacę przeznaczoną na prace remontowe w naszej Katedrze zebraliśmy 4827 zł. Bóg zapłać! 
 
 
15. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego", jak również kalendarze na 2015 rok ze św. Janem Pawłem II - cena 5 zł.