Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 CZERWCA 2016 R.

1. W najbliższą środę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień patronalny Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.

2. W najbliższy czwartek, 30 czerwca minie 2. rocznica śmierci śp. ks. Piotra Błońskiego, wikariusza Parafii Katedralnej. Z okazji rocznicy śmierci organizowany jest wyjazd na grób księdza Piotra w Skępem, a także do Torunia i Włocławka. Wyjazd w czwartek o 7:00 spod Katedry. Zapisy u pani Teresy Krowickiej.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lipca. Jak zawsze tego dnia odbędą się wyjazdy do chorych. W piątek mija też 51 lat od powstania Parafii Katedralnej.

4. W najbliższą sobotę, 2 lipca o godz. 11:00 odbędzie się w Katedrze Msza św. z obrzędami błogosławieństwa wdowy i konsekracji dziewicy. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Piotr Libera.

5. W okresie wakacji zawieszone są całodzienne dyżury księży w konfesjonale. Spowiedź odbywa się przed Mszami świętymi, a w razie potrzeby również po Mszach świętych.

6. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego" z płytą z filmem "UFAM TOBIE".

7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, szczęśliwej podróży i dobrej pogody. Witamy również i pozdrawiamy wszystkich turystów, pielgrzymów i gości przybywających w te dni do naszej Bazyliki Katedralnej.