Parafia \ Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Świętej (16.06.19 r.)

1. Dziś w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga za to, że nie tylko objawił nam swoje życie wewnętrzne, ale także nam go udzielił podczas chrztu świętego i wzywa nas, abyśmy żyli już z Nim na wieki w niebie.

2. W najbliższy czwartek, 20 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w Katedrze o godz. 8:00, 11:00 i 18:00. Centralne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:00, następnie ok. godz. 12:00 na ulice Płocka wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami Tumską, Kościuszki, Placem Obrońców Warszawy, Kolegialną, Kwiatka do placu przy kościele św. Jana Chrzciciela. Parafia Katedralna tradycyjnie będzie odpowiedzialna za przygotowanie drugiego ołtarza przy ul. Kolegialnej. Prosimy o udekorowanie okien i balkonów w domach, blokach i kamienicach wzdłuż trasy procesji. Zapraszamy do licznego udziału w procesji, która jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Uroczystościom Bożego Ciała będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.

3. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 8:00 będziemy przeżywać jubileusz 60 – lecia kapłaństwa ks. kan. Andrzeja Fabisiaka. Natomiast na Mszy św. o godz. 10:00 prymicję księdza neoprezbitera Leszka Rutkowskiego, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.

4. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont naszej Bazyliki Katedralnej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Ks. Andrzej Milewski Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Płocku zaprasza na wystawę Zofii Samusik-Zaremby pt: „Fantazje”. Otwarcie wystawy 18 czerwca tj. wtorek o godz. 17:00 w dawnym Opactwie Benedyktyńskim. Wystawa czynna będzie do 10 sierpnia.

6. Dnia 30 czerwca 2019 roku przypada piąta rocznica śmierci ks. Piotra Błońskiego. Jak co roku, tak też i w tym roku planujemy pielgrzymkę do Skępego, aby nawiedzić grób ks. Piotra zapraszamy 3 lipca br. do udziału w nawiedzeniu grobu ks. Piotra. Planowany przebieg pielgrzymki: Płock – Skępe – Toruń – Włocławek /Tama/ wyjazd około godz. 7:00, powrót około godz. 18:00. Zapisy u p. Teresy Krowickiej tel. 724 741 997.

7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.