Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
24 LIPCA 2016 R.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej Katedrze wszystkich pielgrzymów i gości przybywających do Płocka przy okazji Światowych Dni Młodzieży.

2. Jutro ponad 1200 młodych osób z naszej diecezji, razem z Księżmi Biskupami Piotrem Liberą i Mirosławem Milewskim, oraz kilkudziesięcioma księżmi wyruszy do Krakowa na centralne obchody ŚDM, które rozpoczną się we wtorek, 26 lipca. Z naszej Parafii do Krakowa wyjeżdżają ks. Michał oraz ks. Bartosz.

3. W najbliższą środę, 27 lipca, przy okazji ŚDM rozpocznie się pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Polski. Ojciec Święty będzie przebywał w naszym kraju do przyszłej niedzieli i odwiedzi Kraków, Jasną Górę i Oświęcim. Ks. Biskup Piotr Libera zarządził, aby w środę o godz. 16:00 – w godzinie przylotu Ojca Świętego – dzwoniły dzwony we wszystkich kościołach diecezji płockiej.

4. Zachęcamy do udziału w 35. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która wyruszy z naszej Katedry 6 sierpnia, jak również do zapisywania się na pielgrzymkę duchową. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej inf. na stronie www.pielgrzymka.com . W trakcie pielgrzymki tradycyjnie będą się odbywały Apele Jasnogórskie o godz. 20:30.

5. W minioną niedzielę na tacę przeznaczoną na remont Katedry zebraliśmy 5050 zł. Bóg zapłać!

6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony w dużej części Światowym Dniom Młodzieży i pielgrzymce Ojca Świętego do Polski.

7. Dziś, z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach świętych odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.