Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA
7 LUTEGO 2016 R.

1. Najbliższa środa jest Środą Popielcową, którą rozpoczynamy 40-dniowy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9:00 i 18:00. Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Piotr Libera. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły - ilościowy i jakościowy.
2. Wielki Post to okres roku liturgicznego o podwójnym znaczeniu. Jest to czas przypominania sobie własnego chrztu (lub przygotowania się do jego przyjęcia), a także czas pokuty. Oba te wymiary mają nas przygotować do Świąt Paschalnych.
3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do naszej Katedry na nabożeństwa pasyjne:
- Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:00
- Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00. Gorzkim Żalom tradycyjnie będą przewodniczyli Kanonicy Kapituły Katedralnej Płockiej.
4. W najbliższy czwartek, 11 lutego - we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Tego dnia pamiętamy w modlitwach o naszych bliskich chorych. Po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo w intencji chorych.
5. Jutro o godz. 18:00 w kościele św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. prałata Stanisława Kutniewskiego w 20. rocznicę jego śmierci. Będzie jej przewodniczył Ks. Biskup Roman Marcinkowski. Ks. Kutniewski był pierwszym proboszczem Parafii Katedralnej, a następnie proboszczem w Mławie i parafii św. Jana Chrzciciela w Płocku.
6. Sanktuarium w Ratowie zaprasza na rekolekcje dla zakochanych i poszukujących miłości, które odbędą się w tym sanktuarium w dniach 26-28 lutego. Więcej inf. na stronie internetowej naszej Parafii.
7. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego".
8. Trwają ferie zimowe. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwej podróży. Witamy również i pozdrawiamy pielgrzymów, turystów i gości przybywających w te dni do naszej Bazyliki Katedralnej.