Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 WRZEŚNIA 2016 R.

1. Dziś w diecezji płockiej odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar niedawnego trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. Również dziś na Mszy św. o godz. 10:00 zostaną wręczone statuetki „Jesteś przyjacielem”, które są przyznawane osobom wspierającym niepełnosprawnych.

3. W najbliższą środę, 28 września w wielu miejscach Polski i świata odbywa się akcja "Koronka na ulicach" polegająca na odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach, placach i ulicach miast i wsi.  Inicjatywa odbywa się co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy w środę na godz. 15:00 na skwer przy pomniku św. Jana Pawła II na wspólne odmówienie Koronki.

4. W środę swoje imieniny będzie obchodził pan Marek Sobociński, a w czwartek ks. Michał Piekarski. Pamiętajmy o Solenizantach w naszych modlitwach.

5. W najbliższą sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, który w Kościele w sposób szczególny jest poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do Katedry na nabożeństwa różańcowe:
- w dni powszednie po Mszy św. o godz. 9:00
- w niedziele dziesiątek różańca po Mszy św. o godz. 8:00
- dla dzieci różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00

6. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę kół żywego różańca do Smardzewa, która odbędzie się w sobotę, 8 października. Zapisy u pani Teresy Krowickiej.

7. Ze strony internetowej naszej Parafii możemy pobierać formularze zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej, Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i Bierzmowania. Należy je dostarczyć do kancelarii parafialnej do końca września br.
- spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 18:00
- spotkanie dla rodziców i dzieci klas III przed I Komunią Świętą w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.

8. W minioną niedzielę na tacę remontową udało się zebrać 5020 zł. Bóg zapłać!

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” z filmem na dvd „Bóg nie umarł”.