Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
17 MAJA 2015 R.


1. Dziś swój dzień imienin obchodzi pasjonistka s. Imelda - zakrystianka naszej Katedry, a w czwartek, 21 maja imieniny obchodzi pan organista Wiktor Bramski. Z tej okazji składamy Solenizantom najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które w całości są przeznaczone na remont naszej Katedry.

3. Dziś na Mszy św o godz. 11:30 odbędzie się uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Za przygotowanie tegorocznej uroczystości odpowiedzialny był ks. Michał Piekarski. Biały Tydzień dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00.

4. W najbliższy wtorek, 19 maja o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do Bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę, 24 maja będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres wielkanocny. W wigilię uroczystości Zesłania, w sobotę 23 maja Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje w naszej Katedrze czuwanie modlitewne. Początek o godz. 20:00, zakończenie o 22:00 Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Libery.

6. Od przyszłej niedzieli przez cały tydzień będzie czynna w naszej Katedrze wystawa pani Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej pt "Matki mężne czy szalone?". Wystawa opowiada o kobietach, które ryzykowały życiem lub zdrowiem dla swoich dzieci. Otwarcie wystawy i spotkanie z Autorką w przyszłą niedzielę o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!

7. W minioną niedzielę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu zebraliśmy do puszek  2320 zł. Bóg zapłać!

8. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

9. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego".