Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LUTEGO 2017 R.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na remont Katedry.

2. Dziś swoją praktykę duszpasterską przed przyjęciem święceń prezbiteratu rozpoczyna w naszej Parafii diakon Mateusz Jesień.

3. W najbliższą środę, 22 lutego mija 86 lat od pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku. Tego dnia w Katedrze uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczył biskup Roman Marcinkowski. Wcześniej, na godz. 12:00 przybędą do Katedry pielgrzymi z Warszawy.

4. W rocznicę Objawień po raz kolejny jest organizowana akcja „Zapal Światło Miłosierdzia”. Jesteśmy zaproszeni, aby tego dnia, w godz. 19:00-21:00 zapalić świece w oknach naszych domów.

5. 5 marca po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

6. Wszystkich małżonków chętnych do formacji we wspólnocie Kościoła Domowego zapraszamy na Mszę świętą i pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę, 26 lutego o godz. 18:00.

7. Zapraszamy, w imieniu organizatorów, do udziału w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Płocku, które rozpoczną się Mszą św. w kościele parafii św. Jadwigi Królowej w sobotę, 25 lutego o godz. 18:00. Ponadto w niedzielę 26 lutego o 17:00 zapraszamy do Kina Przedwiośnie na spotkanie z Kajetanem Rajskim, autorem książki „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” oraz Bożeną Przybyłowską - córką Jana Przybyłowskiego ps. Onufry i Markiem Franczakiem synem Józefa Franczaka ps. Lalek.

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9. Słowo Biskupa Płockiego na 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu:

Drodzy Diecezjanie!
Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.
Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.
Wasz biskup Piotr