Parafia \ Ogłoszenia

Ogłoszenia 19 sierpnia 2018 r. 
XX Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe. W najbliższy poniedziałek nie będzie całodniowej adoracji. Po mszy św. będzie przenoszone rusztowanie i stawiane przy kolejnym oknie.
2. Centralne uroczystości diecezjalne Roku św. Stanisław Kostki odbędą się 19.08.2018 o godz. 15 w Rostkowie. Mszy św. przewodniczy Jego Eminencja kardynał Stanisław Dziwisz.
3. 19 sierpnia br. Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy emisji „Patroni Polski” ze św. Stanisławem Kostką. Towarzyszy mu koperta oraz datownik pierwszego dnia obiegu.
4. W nadchodzącą niedzielę na odpusty parafialne św. Bartłomieja na godz. 12 zaprasza Płocka Fara; zaś par. św. Jadwigi zaprasza na godz. 18, aby uczcić Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.
5. Dekretem z dnia 15 sierpnia br. Biskup Płocki Piotr Libera: kierując się dobrem diecezji płockiej (…) wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom pastoralnym i administracyjnym, uwzględniając uwarunkowania historyczne i geograficzne, eryguję (…) z dniem 1 września 2018 roku, cztery nowe dekanaty: Mławski Wschodni, Mławski Zachodni, Płoński Południowy, Płoński Północny. (…) Ustanawiam tym samym nową strukturę dekanatów diecezji płockiej. (…) Nasz dekanat, Płocki Zachodni został powiększony o parafię św. Benedykta w Płocku –Radziwiu.  W skład naszego dekanatu wchodzą obecnie: 1. Biała; 2. Brwilno; 3. Płock, pw. Ducha Świętego; 4. Płock-Radziwie, pw. św. Benedykta; 5. Płock, pw. św. Bartłomieja; 6. Płock, pw. św. Jadwigi Królowej; 7. Płock, pw. św. Jana Chrzciciela; 8. Płock, pw. św. Maksymiliana Kolbego; 9. Płock, pw. św. Zygmunta; 10. Płock-Trzepowo, pw. św. Aleksego.
6. W najbliższy wtorek 21.08 o godz. 18.30 odbędzie się w katedrze spotkanie dla uczestników wyjazdu do Wilna (24-26.08). Pozostało pięć wolnych miejsc. Zapraszamy. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy bocznym wejściu.
7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
8. Zachęcamy do zapisów na listę adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcielibyśmy, aby od 3 września 2018 r. znalazły się osoby, które zdeklarują się na trwającą 60 minut Adorację Najświętszego Sakramentu w stałych godzinach. Lista znajduje się przy gazetach Gość Niedzielny lub w zakrystii. Adoracja w Katedrze ma miejsce od poniedziałku do piątku, od godz. 10:00 do godz. 18:00. Podejmijmy zaproszenie, aby trwać na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym.
9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznej podróży i wspaniałej pogody. Witamy również i pozdrawiamy wszystkich turystów, pielgrzymów i gości przybywających w te dni do naszej Bazyliki Katedralnej.
10. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, w której posługują jako wikariusze księża Michał Piekarski i Dariusz Malczyk, z dniem 23 sierpnia obejma oni nowe obowiązki: 
Ks. Dariusz był wikariuszem w katedrze od 10 lutego 2016 r. do 23 sierpnia (czwartek); będzie to łącznie 925 dni, co stanowi 2 lata, 6 miesięcy i 13 dni. W tym czasie ks. Dariusz dał się poznać jako gorliwy kapłan, obdarzony pięknym głosem i umiłowaniem liturgii. Wprowadził w naszej parafii m.in. codzienne kazania, nabożeństwa fatimskie oraz ułożył litanię do św. Zygmunta zatwierdzoną przez władzę diecezjalną.
Z biegiem czasu ks. Dariusz, obok pracy w parafii gdzie m.in. prowadził ministrantów i przygotowywał młodzież do bierzmowania, podjął studia z prawa kanonicznego na UKSW w Warszawie, został mianowany: notariuszem Sądu Biskupiego Płockiego (od 1 września 2016 r.), redaktorem naczelnym "Miesięcznika Pasterskiego Płockiego" (od 1 stycznia 2017 r.) oraz ceremoniarzem biskupim od 1 września tego roku. Ufam, że po zmianie na stanowisku wikariusza ks. Dariusz zachowa kontakt z naszą parafią. Będzie uczestniczył w biskupich celebrach w katedrze. Dziękujemy mu za doczasową pracę, żegnamy go jako wikariusza, a jednocześnie witamy na uroczystych msza św. z udziałem naszych Księży Biskupów.
11. Ks. Michał był mianowany na wikariusza 21 sierpnia 2013. Znacznie ponad połowę swego kapłańskiego życia – 1828 dni, co stanowi 5 lat, i 2 dni – gorliwie pracował jako wikariusz w katedrze. Uczył w Szkole Podstawowej 11. Szacunkowo pobłogosławił około 200 par małżeńskich, bezpośrednio przygotował do I Komunii św. 600 dzieci, wygłosił ponad pół tysiąca kazań niedzielnych i świątecznych. Gorliwy, oddany pracy, w wakacje zwykle uczestniczył w obozach dla młodzieży z Wojska Gedeona oraz w pielgrzymkach na Jasną Górę. Zawsze można było na niego liczyć. Był właściwie od początku mojego pobytu w katedrze. 2 maja 2015 byłem na jego przysiędze wojskowej – otrzymał wówczas patent oficerski. Decyzją Księdza Biskupa Piotra mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu, z siedzibą w Woli Kiełpińskiej. zaś, decyzją Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka, z dniem 1 lipca 2018 r., mianowany kapelanem 65. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Pomiechówku. Michale dziękuję Ci za lata wspólnej pracy. Będzie nam Ciebie brakowało. Niech Ci Bóg błogosławi. Zapraszam, jeśli tylko będziesz miał wolną chwilę, abyś nas odwiedzał.
Księżom Michałowi i Dariuszowi na nowych placówkach - Szczęść Boże!