Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 LISTOPADA 2015 R.


1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

3. Również dziś o godz. 19:00 zapraszamy na koncert w wykonaniu chóru akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego.

4. W najbliższy piątek, 27 listopada o godz. 17:00 w Muzeum Diecezjalnym (w Opactwie) zostanie otwarta wystawa malarska o Katedrze Płockiej autorstwa pana Romana Krzyżanowskiego. Serdecznie zapraszamy!

5. Rekolekcje adwentowe w Parafii Katedralnej rozpoczną się w II niedzielę Adwentu, 6 grudnia i potrwają trzy dni. Poprowadzi je Ks. Biskup Antoni Długosz - biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach!

6. W minioną niedzielę na remont Katedry zebraliśmy 5270 zł. Bóg zapłać!

7. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego" z kalendarzem na 2016 rok. Od przyszłej niedzieli będą też już dostępne świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Zaproszenie Biskupa Płockiego na uroczystość zamknięcia Synodu Diecezjalnego:

Drodzy Księża, Kochani Diecezjanie,

Pragnę podzielić się z Wami radosną wiadomością, że po ponad 3 latach intensywnych prac zmierza ku końcowi XLIII Synod Diecezji Płockiej. Uroczyste zamknięcie tego doniosłego dzieła eklezjalnego będzie miało miejsce w sobotę 5 grudnia br., o godz. 10.00, w bazylice katedralnej. Gorąco i serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów i diecezjan do Płocka na dziękczynną Eucharystię zamykającą Synod. Przewodniczył jej będzie Prymas Polski Ks. Arcybiskup Wojciech Polak.

Naszą diecezję, w 940. roku istnienia, jej przyszłość, a także Księgę Synodalną „Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość”, zawierającą prawo partykularne i program odnowy pastoralnej Kościoła Płockiego, zawierzymy wtedy Matce Bożej Częstochowskiej, której święty wizerunek będzie obecny w naszej katedrze.

Proszę wszystkich o modlitwę, by dzieło XLIII Synodu przyniosło ewangeliczne owoce dla naszej diecezji i nas wszystkich, którzy ją stanowimy.
Wasz biskup Piotr

9. Zaproszenie Biskupa Płockiego na nieszpory rozpoczynające nowy rok duszpasterski 2015/2016 i obchody jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski:

Czcigodni Księża, Kochani Diecezjanie,
Bliski już nowy rok duszpasterski w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”, co wiąże się z czekającym nas jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski. W naszej diecezji pragniemy uroczyście otworzyć ten szczególny czas celebracją I Nieszporów 1 Niedzieli Adwentu.

Serdecznie zapraszam na tę uroczystą liturgię, która odbędzie się w sobotę 28 listopada br. o godzinie 18.00 w kościele farnym w Płocku, naszej płockiej Kolegiacie. Zaproszenie kieruję szczególnie do wszystkich kapłanów z Płocka i okolic, księży proboszczów, wikariuszy, kapłanów pracujących w instytucjach centralnych diecezji, księży profesorów WSD, kapłanów seniorów, sióstr zakonnych, kleryków oraz osób świeckich.

W sposób symboliczny przekażę wówczas świece jubileuszowe przywiezione z Jasnej Góry dla katedry, kościoła farnego, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i naszego seminarium. Modląc się psalmami będziemy dziękować Bogu za łaskę wiary przekazaną naszej Ojczyźnie przed wiekami.

Z pasterskim błogosławieństwem.
Wasz biskup Piotr