Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
20 KWIETNIA 2014 R.


1. Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przebieg uroczystości paschalnych w naszej Katedrze:
Dziękujemy:
- J.E. Ks. Biskupowi Piotrowi Liberze i J.E. Ks. Biskupowi Romanowi Marcinkowskiemu
  za przewodniczenie uroczystościom Triduum Paschalnego, Mszy św. rezurekcyjnej i porannej Liturgii Godzin
- asyście biskupiej pod kierunkiem ks. kan. dr. Piotra Grzywaczewskiego
- wspólnocie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, zwłaszcza klerykom, którzy
  w Wielką Sobotę błogosławili pokarmy na stół wielkanocny
- spowiednikom służącym w Wielkim Tygodniu w konfesjonale
- chórowi Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod kierunkiem państwa Anny i Wiktora Bramskich
- kapeli katedralnej Canzona pod kierunkiem pana Andrzeja Sumlińskiego
- scholi seminaryjnej pod kierunkiem ks. Andrzeja Lelenia
- redakcji parafialnej strony internetowej za obsługę medialną uroczystości. Na naszej stronie internetowej i na Facebooku możemy zapoznać się z relacją fotograficzną z Triduum, oraz tekstami homilii Ks. Biskupa Piotra.
- wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom dziękujemy za liczny udział w uroczystościach. 

2. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Dobaczewskiemu  za przygotowanie projektu i wykonanie Grobu Pańskiego i Kaplicy Wystawienia przy pomocy Pana Bogdana i Szymona Gołębiewskich, Sebastiana i Patrycji z Liceum Plastycznego z Płocka. Panu Markowi za pomoc w przygotowaniu Kaplicy Wystawienia. Dziękujemy siostrze Imeldzie za piękne dekoracje kwiatowe Grobu Pańskiego i Katedry na okres Wielkanocny.

3. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. w naszej Katedrze o godz. 6:00 (z procesją rezurekcyjną, przewodniczy Ks. Biskup Roman Marcinkowski), 10:00, 11:30, 13:00, 18:00. Na godz. 10:00 możliwość przyjazdu autobusem.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszej Katedrze o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00. Na godz. 8:00 możliwość przyjazdu autobusem.

5. W przyszłą niedzielę w Rzymie odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII:
- w piątek, 25 kwietnia w Katedrze o godz. 10:30 i 12:00 odbędą się spotkania dla dzieci Szkół Podstawowych nr 6 i 11 przed kanonizacją
- w sobotę, 26 kwietnia o godzinie 20:00 w Katedrze odbędzie się nabożeństwo Drogi Światła „Wypłyń na głębię”, którego główną intencją będzie dziękczynienie młodzieży
za kanonizację Jana Pawła II. Na to spotkanie zapraszamy młodzież i wszystkich, którzy
 w przeddzień kanonizacji naszego Rodaka, chcą razem, we wspólnocie Kościoła, podziękować za to wielkie wydarzenie. O oprawę muzyczną zatroszczy się Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie. Rozważania będą czytać przedstawiciele grup młodzieży działających w na naszym mieście. Zapraszamy! Prosimy o przyniesienie świec! Po Drodze Światła przejdziemy pod pomnik Jana Pawła II. Więcej inf. o czuwaniu na stronie internetowej, Facebooku i na plakacie w gablocie.

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główna uroczystość organizowana przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku odbędzie się w naszej Katedrze o godz. 13:00.

7. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego".

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które z racji III niedzieli miesiąca przeznaczone są na potrzeby remontu naszej Katedry.