Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 LUTEGO 2018 R.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które przeznaczamy na remont Katedry.

2. Dziś swoją praktykę duszpasterską przed przyjęciem święceń prezbiteratu rozpoczyna w naszej Parafii diakon Mateusz Wilczyński.

3. Również dziś, po Mszach św. dopołudniowych odbędą się spotkania z p. Mieczysławem Guzewiczem, autorem wielu tekstów o tematyce rodzinnej. Z kolei o godz. 16:15 spotkanie z naszym Gościem w Domu Rekolekcyjnym „Studnia”.

4. Zapraszamy na koncert pana Wiktora Bramskiego i chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses dzisiaj o godz. 19:00.

5. W najbliższy czwartek, 22 lutego przypada 87. rocznica pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku. Z tej okazji w Katedrze o godz. 17:00 program modlitewny „Droga Miłosierdzia”, a o godz. 18:00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego. Zachęcamy też, aby w godzinach 19:00-21:00 zapalić świece w oknach naszych domów i mieszkań na znak wdzięczności za dar Objawień.

6. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka najbliższy piątek, 23 lutego, został ogłoszony przez Kościół w Polsce dniem modlitwy i postu o pokój w Kongu i Sudanie. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

7. Przyszła niedziela jest ostatnią miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla bierzmowanych.

8. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
- Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00
- Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:00.

9. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w Katedrze w niedzielę, 4 marca.

10. Zapraszamy na projekcję filmu „Soldau – miasto na pograniczu śmierci”, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 lutego o godz. 16:00 w płockim Seminarium.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

12. W miniony piątek zmarł ks. infułat Tadeusz Rutowski, wieloletni profesor i rektor płockiego Seminarium. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek, 20 lutego o godz. 11:00 w Katedrze. Będzie mu przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.